neděle 13. listopadu 2011

OSTAŠ

Samaritánka

Je neděle 13. 11. 2011 a my šlapeme s bouldermámama po zmrzlé cestě sledující modrou značku, která obchází vrchol Ostaše, směr studánka Samaritánka. Kousíček za studánkou se zanořujeme do lesa, abychom se houštím probili k pasece, na níž na nás čekají nejen první ostašské bouldry, ale také mrtě poláků.
Rozlézáme se v 5C, necháme se potrápit 6A+ a jdeme do těžších věcí. Sluníčko krásně hřeje - leze se v krátkém rukávu, péřovky není třeba vytahovat, ale horký čaj z termosky se hodí. 6B pouští jako nic, je čas zkusit další kámen - nádherné, vysoké 6C (Rampa) - naštěstí výlez pustil na OS a nebyla to smrt. Všude mraky lidí - jdeme dál. Nacházíme krásnou oblou hranu, po které se traverzuje šikmo doleva nahoru - Big balls. Macek v tom bojuje jako lev. Střídá se s polákama, kteří se tu najednou objevili a já jen chytračím - mě bouldr pustil hned prvním tahem. Mackovi se ale nedaří - chce to změnu.


Další sektor - obrovský převislý šutr - Velký střecháč. Nejdřív zkouším Revoluci, ale uhýbám zbaběle do lepších chytů a je z toho jenom 6A+. Na řadě je Macek - vybírá Co teď?! Technické 6C a docela strašidelně vysoké. Naleze a pak přemýšlí: "Co teď?!" :-). Nalézám já, a nahoře se docela bojím, ale udržím to. Mackovi se to nelíbí. Takže znova přesun a Macek pokusuje Natahovák. Aby to dala, musí se fakt natáhnout.


Na druhé straně šutru ochutnám Hopsinkovou šťávu, ale bouldr je mokrý, takže to plusko se opět nekoná.

Další změna šutru. Dávám poměrně rychle Spáru nespáru 7A (po tom, co omrknu polskou fintu a nahoře v mocném skoku do vrcholu vyděsím nejen sebe a Macka, ale i ty poláky) a Macek vybojuje Lomák 6C - technickou a pěkně vypečenou hranu. Pokusuju ještě Simargl, ale už není z čeho brát.
Slunko je už hodně dole a rychle se ochlazuje. Balíme a míříme na parkoviště k autu. Cesta na modré značce je místy ještě pořád zmrzlá...

Slušného fírera na Ostaš najdete na PéBéčku: http://www.purebouldering.cz/data/files/63pruvdce-ostas-2009srpen.pdf

2 komentáře:

  1. parádní článek....podle fotek to muselo být super:)

    OdpovědětVymazat
  2. Bylo! Jenom sem ještě zapomněl, že Macek dala vpravo do Šťávy jakési 6B na OS nebo smrt a smrt to nebyla.

    B

    OdpovědětVymazat