Horokroužek


KAPACITA HOROKROUŽKU JE JIŽ NAPLNĚNA!


Leták horolezeckého kroužku


Obecně ke kroužku:

 • Sraz bude každou středu v 15:30 na boulderingové stěně (bývalá posilovna pod tělocvičnou) na Sokolovně v UB
 • Trénink bude končit v 17:00 (v případě velkého zájmu se může tento čas změnit).
 • Cena za 31 kurzů od 13.9.2017 do 25.4.2018 je 2.000 Kč. (V ceně je 250 Kč za vstup do Sokolu, pronájem prostor, odměny při závodech a další). Tato částka je nevratná! Samozřejmostí je potvrzení o zaplacení.
 • Každý trénink bude pod vedením kvalifikovaného instruktora ČHS a zkušených členů Horolezeckého oddílu Uherský Brod. Budeme klást velký důraz na bezpečnost! Ale považujeme za férové upozornit, že stejně jako u jiných pohybových aktivit (fotbal, florbal, judo, hokej apod.) hrozí u horolezectví nebezpečí úrazu nebo odřeniny. Například při seskoku z malé výšky na žíněnku se může stát, že si dítě přisedne nohu, ruku apod. Proto zvažte pohybové nadání a zdravotní stav svého dítěte sami.
 • Během každého tréninku probereme chvilku potřebnou teorii (uzly, horolezecký materiál, bezpečnost atd.), pohybovou část začneme rozehřátím, rozcvičkou a hlavní část strávíme lezeckým pohybem, nácvikem lezeckých technik a soutěžemi.
 • POZOR: Za děti zodpovídáme pouze v době tréninku od 15:30 do 17:00!

Co s sebou?

 • Každý mladý horolezec bude na trénink vybaven sportovním oblečením (tričko, kraťasy - v tělocvičně bude teplo a sportovní obuví do haly).
 • Nezapomeňte přidat láhev s pitím!
 • Do budoucna bude výhodou zakoupení lezecké obuvi, tzv. lezeček a pytlíku na magnézium. Není to ale podmínka! Nejbližší prodejna je v Uherském Hradišti www.wolf-pack.cz. Máme přislíbenou slevu pro naše lezce.
 • Další lezecké vybavení bude dětem již k dispozici. Oddíl pořídil celotělové i klasické sedáky, jistítka, karabiny, lana.

Důležité termíny:

 • 13.9.2017 úvodní schůzka s rodiči
 • 1.11.2017 z důvodů nepřítomnosti trenérů, trénink odpadá
 • 9.12.2017 Mikulášské závody v bouderingu
 • 27.12.2017 prázdniny, trénink odpadá
 • 14.2.2018 boulderingové závody
 • 21.2.2018 prázdniny, trénink odpadá
 • 25.4.2018 závěrečná zkouška
Splnění závěrečné zkoušky je podmínkou pro členství v oddíle HOUB a účasti na oddílových výjezdech na skály (na skály pouze s rodiči)!

V případě zájmu rodičů o lezení doporučujeme zúčastnit se oddílových tréninku ve středu 17:00, pátek 17:00 nebo v neděli 14:00 na lezecké stěně. Dále je možnost mimo tyto termíny domluvit se na individuálním tréninku na boulderingové stěně. 


Odpovědná osoba:

Zbyněk Sušil
zbynek(zavináč)gmail.com

737 860 7(jedenáct)


Aktuality:

 • TRÉNINK 1.11.2017 Odpadá! Náhradním termínem budou Mikulášské závody  9.12.2017 v sobotu od 8:00 - 15:00.

 • TRÉNINK 11.10.2017 Na tento trénink je nutné, aby všechny děti uměly uvázat osmičkový uzel. Skupiny starších dětí i tzv. opsání osmičky na sedáku a základy jištění. Chceme lézt na stěně v tělocvičně. V případě, že budou mít rodiče čas, budeme rádi za pomoc s kontrolou jištění dětí. Čas na tréninku je krátký a dětí hodně! :)

Postup navázání na sedák. Zdroj: Climbing Technology

 • TRÉNINK 27.9.2017 Pokud uvažujete o koupi lezeckých bot, počkejte ještě chvíli. Jednáme s výrobcem TRIOP o množstevní slevě. Dále hledáme sponzory ze strany významnyých zaměstnavatelů. Každou pomoc, doporučení, přímluvu oceníme.

 • TRÉNINK 27.9.2017 Z kapacitních důvodů bude tento týden poslední možnost přihlášení nových lezců do horokroužku. A to po okamžitém předání přihlášky a zaplacení poplatku.

 • TRÉNINK 13.9.2017 první termín kroužku je ve středu 13.9.2017 v 15:30! (Někomu jsem řekl nebo napsal 16:00, není to problém. První příchozí nemají žádnou výhodu.) V tento den proběhne registrace dětí a úhrada zmíněného příspěvku 2.000 Kč. V případě velkého zájmu se pokusíme najít řešení, které bude vyhovovat všem! Všichni již budou ve sportovním - už se poleze a to do 17:00.

 • TRÉNINK 13.9.2017 Zde je přihláška k vyplnění. Není to nutnost mít ji sebou, formuláře budou na prvním tréninku k dispozici. Pouze si můžete ušetřit čas s vyplňováním. Vyplňujte pro každé dítě zvlášť.

SPONZORING a PODPOROVATELÉ 

Tyto firmy nebo jednotlivci finančně i jinak podporují fungování Horokroužku. Za tuto podporu velmi děkujeme. Peníze budou použity na vybavení pro děti.Česká zbrojovka a.s. - Výrobce ručních palných zbraní.Filtration Technology, s.r.o. - Společnost, působící v oblasti filtrace (recyklace) průmyslových olejů.Wolf Pack s.r.o. - Prodejna outdoorového vybavení.


zdravavoda.cz s.r.o. - Rozvoz přírodní pramenité vody po celé ČR.
TRIOP - Český výrobce lezecké obuvy a dalšího outdoorového vybavení.Martin Bábíček - grafický designér

Jarka Matyášová - Šití, opravy, vyšívání krojů a peřinekV případě potřeby dalších informací, mě kontaktujte.

Zbyněk Sušil
Horolezecký oddíl T.J. Sokol Uherský Brod (HOUB)

8 komentářů:

 1. Tak se osmičkový protisměrný uzel na sedák neváže!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Ja myslím, že jo. Ale rád se nechám poučit :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Hledej jeden zásadní rozdíl:

  https://www.google.cz/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.climbingtechnology.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2Fblog_navazovani_1.png&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.climbingtechnology.cz%2Fnavazovani%2F&docid=h0L52fBHDWSCuM&tbnid=1D8cmaRv7NWBHM%3A&vet=10ahUKEwjUssDq5OrWAhVTGsAKHYA7Br8QMwgnKAEwAQ..i&w=860&h=392&client=firefox-b&bih=604&biw=1354&q=nav%C3%A1z%C3%A1n%C3%AD%20osmi%C4%8Dkov%C3%BDm%20uzlem%20na%20sedac%C3%AD%20%C3%BAvazek&ved=0ahUKEwjUssDq5OrWAhVTGsAKHYA7Br8QMwgnKAEwAQ&iact=mrc&uact=8

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud jde o pojistný uzel, taky jej nedoporučuji. Ale neexistuje dogma, že se nesmí používat.

  OdpovědětVymazat
 5. O pojistný uzel nejde, jde o způsob navázání do sedáku. Pojistný uzel je však povinný na oficiálních závodech.

  OdpovědětVymazat
 6. Už to vidím, provlečení jedním očkem. Co se týká pojistného uzlu, tak s tím nesouhlasím. Již jsem několikrát viděl, jak lezec chybně cvakl vzniklé oko mezi osmičkou a pojistným uzlem. V případě pádu by visel pouze na pojistném uzlu a ten by jej nejspíš neudržel! Každopádně obrázek na webu vyměním.

  OdpovědětVymazat
 7. Souhlasit s tím nemusíš, ale je to i v pravidlech IFSC pro lezení na obtížnost.

  OdpovědětVymazat
 8. A ještě k pojistnému uzlu - má-li tento plnit nějakou funkci, měl by být těsně za hlavním uzlem. A i kdyby byl o kousek dál, nedovedu si technicky příliš představit, že by si někdo dokázal cvaknout lano do karabiny tak, aby ho měl v oku mezi oběma uzly tím způsobem, že by vlastně byl cvaknutý pouze konec (camfourek) lana - je jasné, že pak by ho lano v případě pádu v posledním jištění nepodrželo, na druhou stranu by mu zároveň bránilo v pohybu vzhůru. Tohle už chce hodně šikovnosti, aby se ti něco takového stalo. Lezu docela dlouho a tuto věc jsem nezaznamenal. Tím nechci říct, že se to nemůže stát. Stát se může cokoli. Jen mi přijde zvláštní, že ty jsi to viděl již několikrát.

  OdpovědětVymazat