pondělí 13. ledna 2014

BEST uff 2013

AKTUALIZACE:
 

Pokud jsem loni psal, že lezeme zase rychleji, výš, těžší věci a takové ty bláboly, tak se obávám, že letos, letos to bude horší. Ne že by se nikdo nezlepšil. Třeba známá dvojka Bob s Tomem nebo Linda, ale v těch absolutních číslech rok 2013 za tím předchozím přece jen trochu zaostává.
Michal Rožek MČR Zlín Vertikon (foto Radmil Schneider)
V závodním lezení byl opět nejúspěšnější Michal Rožek, který skončil celkově 3. v ČP s lanem. Michal měl trochu smůlu, že při MČR ve Zlíně byl po nachlazení, což ho tam odsunulo až na 6. Místo. Michal se také zúčastnil ME v Chamonix, kde si vylezl 46. místo. Ondra Nevělík se v jeho disciplíně (bouldering) zúčastnil pouze jednoho pohárového závodu (Slaný), kde skončil 4. což v celkovém součtu stačilo na 20. místo v boulderingovém ČP. Na legendárním Mejcupu v Brně, který bývá tradičně velmi dobře obsazeným a snad i konkurenčně nejobtížnějším závodem roku se ale dostal na bednu, když získal 3. místo. Na MČR v obtížnosti byl Ondra 9. Závodní potenciál má i Martin Řezníček, ale to bys prostě musel Řízku na ty závody jezdit a lozit i hodně s lanem a venku. Čistý trénink asi nestačí.
Ondra Nevělík ve finále Mejcupu 2013 (foto FBarchiv Ondry Nevělíka)
V těch neoficiálních závodech jsme na tom byli tradičně dobře. Po roce jsme opět ovládli (možná posledního) Chřibského Hnědáka, když dvojice Lebloch – Řezníček dokázala v novém rekordu závodu atakovat sedmiset bodovou hranici. Sám za sebe musím říct, že tato forma Hnědáka pro mě byla tou nejdrsnější, jakou jsem kdy jel. Jenys s Polehničem byli druzí a Masik s Honzou Lekešem třetí. Naši nadvládu nad celým startovním polem v tomto závodě potvrdila i jediná ženská dvojice Macek – Fialice, která ve společné kategorii smíšených a ženských dvojic skončila druhá (mezi ženami první).
teaČR a Řízek - vítězové Chřibského Hnědáka 2013, držitelé světového rekordu :-)
Sportovní lezení na skalách letos přineslo jen ojedinělé a dílčí úspěchy. Nejtěžší cestu vylezl Ondra Nevělík, který dal ve slovinském Ospu Karies 8b (10) a v MK Nemaj boj 8b/b+. Je to jistě úspěch, ale sám Ondra chtěl trochu víc. No a pak dlouho, dlouho nic až Stromlinie 9 OS a Saftfeld 7b+ Flash (obe cesty jsou v německé Frankenjuře) od Michala Rožka. A dále Jenysovi 2 devítky na PP a 2x 7b (8+/9-) na Flash. Učitel dal 1 devinu (Stanica, Alternatívna stěna) a několik 7b+ a b PP a 1x 7a+ OS, Zbyněk Sušil si přivezl z Ospu Hobit 7c (9) a Figa 7b+ (9-). O dalších zajímavých přelezech nad 7b nevím.
Jenys Sedlačík Flash Narobe Svet 7b, Kotečnik, Slovinsko
Bouldering stál letos taky celkem za prd. Macek s učitelem to flákali, takže nic velkého nepřelezli – i když na lopatě bylo věcí. Musejí počkat do dalšího roku. Možná, že něco zajímavého ulovil Zbyšek, ale nepochlubil se. Markéta dala na Boru boulder Nepovolaným vstup zakázán, který byl původně autorem ohodnocen za 7C, ale následně shozen (i autorem) na 7A. Každopádně 7A už je taky docela bouldr, kde musíte zabrat. Bohužel Markét si dycky vybere nějaký boulder, který pak všichni zpochybňují - je o škoda. Nejlepším bouldristou tak byl jednoznačně reprezentant Ondřej Něvělík: H5N1 8A+ a Patička ledovce 8A+ a k tomu další tři kousky za 8A – to je prostě bouldrové inferno!
Bouldering v MagicWoodu, Švýcarsko
Skalní lezení horského charakteru (nebo jak to nazvat – ono se v tom už totiž vlastně nedá vyznat – prostě šecko co má trochu víc metrů než jednu délku, ale není to o ledu a sněhu) – tak tady to zas tak špatné nebylo. Zájezd do Dolomit přece jen musel přinést vzhledem k počtu zúčastněných nějaký výsledek. Jenys s učitelem si asi zakousli největší krajíc, když kličkovali Comičiho cestou vzhůru na Grandu za nějakých 7 – 7+ a k tomu mokré kouty a takové ty další srandy. Ale užili si všichni – včetně třeba až neuvěřitelných výkonů Boba a Dalina, kteří dokázali za doprovodu zkušenějších borců (Jenys a Meďoš) vylézt na Grandu Diboneho hranou. Byl i nějaký zájezd do Hollentalu, ale tam nevím pořádně kdo co a za kolik ani s kým.
Tre Cime - cíl loňského oddílového zájezdu
Hory absolutní - totál hardcore lezení v bílých sračkách, cepíny, mačky, šrouby atd. - kluci (myslím tím Masika s Honzou) tuším něco lezli v Tatrách, ale čert aby se v tom vyznal - takže pochválit se budou muset sami.

Kategorii Skokan roku si letos předplatil Dalin svým nádherným zaplachtěním s tvrdým přistáním v brodě před Kádéčkem. kdo neviděl ani o této akci neslyšel, nechť si nechá povyprávět.
Rana esculenta
Za zmínku zcel ajistě stojí i přehled zemí, do kterých letos členové HOUBu za lezením zamířili. Takže kromě nejrůznějších destinací v ČR a SR to byli: Rakousko, Itálie, Slovinsko, Německo, Švýcarsko, Turecko, Španělsko, Chorvatsko.

Tak si to přeberte, porovnejte s tím, co se ke mně nedoneslo a hlasujte do ankety Dr.Karabiny za rok 2013!

Hore zdar!
teaČR

Případným komentům a doplněním se nebráním - právě naopak.

Žádné komentáře:

Okomentovat