pondělí 26. března 2012

Takhle nějak to bylo

pozn. Ruka na obrázku není moje, ani ty futra nejsou moje, ani campus (kurva proč já ji sem vůbec dávám?...)

Nebudete tomu věřit, ale Provokace mi ležela v hlavě přesně dva roky, podle Jenysova deníčku jsme totiž právě před dvěma lety tj. 24.3.2010 byli poprvé v Rudicích a já cestou tam vtipkoval, že si dám toho dne Provokaci a pojedu domů. Myslím že jsem se tehdy mohl třepat v nějaké osmičce a při pohledu na Provokaci jsem zůstal nechápavě stát s hubou otevřenou.
O rok pozděj (po krutém zimním treninku 2010-2011) jsme se s Jenysem pustili do prvních kroků. Jestě ten den jsme vymysleli přelezový program, který už jsme nijak výrazně neměnili. Některé kroky seděly víc Jenysovi, některé zase mě (kdyby jsme to dali dohromady, měli by jsme talentované děti). I přes to jsme na Provokaci tentýž rok vyrazili ještě jednou, ale nebylo nám přáno.
Někdy v květnu jsme přelezli Sex na Beckově a doufali jsme, že forma vydrží i přes prázdniny a do Provokace se na podzim podívame. Bohužel forma šla přes léto dolů jako erekce se stářím a my se rozhodli že to necháme na jaro, které přichází po brněnsko-bouldrové zimě 2011-2012.
Minulý víkend jsme za krásného počasí vyrazili směr Rudice (jak by řekl Luďa - na jakýsi ten psí štěk). Já jel do skal plný "očekávání", v hlavě se mi honila představa, že jsme na skalách byl naposled na Hnědákovi a s lanem jsem lezl přes zimu jen jednou :-) Rozlezli jsme se v osmičce, kde jsem musel sednout, potom přišla šestka, a já opět seděl...lepší začátek si nedokážete představit... Po dalších dvou cestách jsem se trochu uklidnil. Prohrál jsem kámen-nůžky-papír a zbylo na mě nacvakání Provokace :-(
Společnými silami se nám cestu podařilo nacvakat a vzpomenout si na loňský program. Následovaly dva ostré pokusy, ve kterých jsem cítil, že to prostě musí jít. Zimní trénink byl znát a zvyknutí na skálu šlo nad očekávání dobře. Jen to spojit. V hlavě jsem měl cestu rozdělenou na 3 bouldry - od nástupu k druhému, od druhého k třetímu a pochopitelně od třetího ke slaňáku.

25.3.2012 den D skoro na chlup přesně dva roky :-) Po čtyřdením restu plného rýsování a navrhování mě docela svrběly prsty, takže jsme společně se Zbyňou, Renčou a Nikčou vyrazili na výlet (v duchu jsem věděl že pro mě to výlet nebude). Už od oběda se mi potily ruce a v hlavě jsem procházel program. Prsty trochu bolely z minulého týdne, ale věděl jsem že pár regurelních pokusu snesou. Po jedné rozlezové cestě jsem se rovnou pustil do nacvakání, při kterém mi kroky docela seděly. Pak následovala půl hodinka koncetrace (myslím většinou na Kaina s Ábelem, Árese, Jidáše, Marcuse Juniuse Bruta atd. - asi proto mám vždycky takový divný výraz) a jde se na to. Holky se v tu samou chvíly šly projít a já věděl že mi to musí přinést štestí :-D Počasí bylo výborné - opalovačka a u Provokace studeně pofukovalo. Počkal jsem až se vítr uklidní...namádžoval...nadechnul se...nastoupil...
Asi u mě stály všichni rohatí, protože jsem se probral u slaňáku... :-D

Velký dík Jenysovi (za podporu, motivaci a on sám ví za co všechno ještě), Zbyňovi (za jistění), Nikči a Renči (za odchod pro štěstí) a všem ostatním (za to že jste mi za tu dobu co vás znám nedali přes držku). "Provokovat" mě totiž baví.
Až na věky OHEŇ

9 komentářů:

 1. :D Tyjo, jestli jsi tyden pred prelezem sedel v 8 a 6, tak to je teda mazec!:) Konecne se spojila dobra chvile s brutalni silou:) Markét

  OdpovědětVymazat
 2. Hovno dobrá vůle s brutální sílou - to byli ti rohatí :-)) Gratulace jak sviňa a provokuj dál tímto stylem!!! teaČR

  OdpovědětVymazat
 3. gratulacka jaxvina:) doufam ze toto neni posledni tezky prelez letostni sezony:) sak vis co myslim;)

  OdpovědětVymazat
 4. No, myslím, že nedoufáš sám. Všichni chceme vidět spoustu dalších krásných přelezů a je jedno, kdo to bude a co to bude. Siláků je oddíl plný, tak jen houšť těžkých prásků na skalkách, jen houšť hardcorových cest v horách, sypte to tam loupežníci!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Tak kdyz i HL pronesla, ze se Ondra umi hybat a docela mu to leze, tak bylo jasne, ze to posle:) druhy Ondra...

  OdpovědětVymazat
 6. Thx, thx, doufám že co nevidět přibude totožný článek s podpisem Jenys. Našlapnuto má, a věřte tomu že to neříkam do větru, je to totiž zvíře.

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý přelez, dobrý článek a ještě lepší komenty! :D

  OdpovědětVymazat
 8. Neexistuje nějaká cesta s názvem kopr nebo lenost za stejné číslo. Že bych si jí střihnul. Ta by mě určitě šla :-). Velká gratulace pardále. Masik

  OdpovědětVymazat
 9. Díky fšem. Masi - co jsme nasel na lezci, tak lenost je 2metrovy boulder za 5A takže to by ti mohlo jit :-D akorat na to budes muset jet nekam k Praze.

  OdpovědětVymazat